Spiga

Poli Timisoara - "U" Craiova 1-3

Inca un meci foarte bun as putea spune al Craiovei. Totusi este o victorie pe terenul unei echipe cu pretentii la UEFA, de fapt chiar calificata in Cupa Uefa de la anul datorita Urziceniului, dar asta e alta poveste.

Meciul a inceput cum nu se poate mai prost pentru Universitatea - autogol Dina in minutul 15 :( . Insa si datorita absentelor din apararea lui Poli , Costea a scapat de 2 ori spre poarta (minutele 22 si 36) si scorul a devenit 1-2. Prima data pasa a dat-o Dina iar la golul doi, Woobay a fost pasatorul. In repriza a 2-a daca nu erau interventiile lui Popa sau chiar Bornescu tabela se putea modifica mai devreme. Insa in minutul 90 Costea scapa inca o data pe partea dreapta si paseaza apoi in centru, unde Dina reia simplu in poarta pentru 1-3. Oare cine poate fi considerat omul meciului ? Costea ? 2 goluri + 1 pasa de gol sau Dina 1 gol + 1 pasa de gol (trec cu vederea autogolul). Merg pe Costea, de care era nevoie si in etapa trecuta.