Spiga

Le-au taiat gazul

Gaz Metan Medias 2 - Univ. Craiova 5

Meci nebun la Medias unde echipa gazda ridica pretentii dupa nici un meci pierdut acasa in acest campionat. Craiova a inceput insa meciul fara nici o absenta importanta in primul 11 si acest lucru s-a vazut. Minutul 4 Costea face 0-1. Apararea rasfirata a mediesenilor le-a mai oferit oltenilor cateva ocazii, si in minutul 27 Baird face 0-2. In repriza a 2-a meciul s-a desfasurat in acelasi mod. Craiova face 3-0 in minutul 52 dar in sfarsit la un minut distanta gazdele arata ca nu degeaba sunt o echipa de spectacol, si reduc din diferenta. Scor 1-3.

Penaltiul transformat de Stoica in minutul 57 a incheiat practic orice speranta a gazdelor. Scorul final nu a fost insa nici 1-4 nic 1-5 ci 2-5 ! Dar asta conteaza mai putin. Mediasul a aratat ca este o echipa mica si cu o aparare fragila. Pe de alta parte Craiova aprins o zi perfecta iar scorul putea fi mult mai mare. Macar a mai crescut si golaverajul nostru, si momentan echipa este pe locul 4 cu 21 puncte la egalitate cu Arges si Steaua (1 meci mai putin)